Тристороння контактна група в Мінську у складі представників України, ОБСЄ та самоназваних республік обговорила на черговій «націоналізацію» українських підприємств.

Тристороння контактна група в Мінську у складі представників України, ОБСЄ та самоназваних республік обговорила так звану «націоналізацію» українських підприємств на підконтрольних бойовикам територіях. 

Про це повідомила прес-секретарка представника України Леоніда Кучми Дарки Оліфер.

За її словами, українська сторона висловила надію на те, що «процеси, пов'язані з документами і націоналізацією не матимуть незворотний характер». 

Українська сторона наголосила, що так звана «націоналізація» не тільки вплине на виконання Мінських домовленостей, а й порушить міжнародні угоди.

«Ультиматуми ОРДЛО щодо «націоналізації» підприємств, що працюють в українському юридичному полі, а також визнання російського рубля «єдиною державною грошовою одиницею на території ОРДЛО» вкрай негативно впливають на виконання Мінських угод. Будь-які дії по націоналізації підприємств суперечать статті 1 Протоколу I до Європейської конвенції про захист прав людини 1950 року», — заявила Оліфер.

Також, за словами Оліфер, сторони обговорили питання звільнення заручників.

«Зараз стоїть питання верифікації тих людей, які відмовляються переміщатися на непідконтрольну Україні частину Донбасу, проте представники ОРДЛО виступають проти участі в цьому процесі Міжнародного Комітету Червоного Хреста», — додала Оліфер.

Водночас, прес-секретарка представника самоназваної «ДНР» в групі повідомила, що сторони домовилися про від відвіт сил та зброї поблизу Станиці Луганської, а також про ремонт Донецької фільтрувальної станції.

Нагадаємо, 1 береня У «ДНР» та «ЛНР» заявили про «націоналізацію» усіх українських підприємств. Мова йде, зокрема, про підприємства Рината Ахметова. 

У «ЛНР» заявили про введення «тимчасових адміністрацій» на шахтах Ахметова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: