Україна та Аргентина підписали три міждержавні угоди про передачу засуджених осіб, видачу правопорушників та про взаємну правову допомогу у кримінальних справах.

Україна та Аргентина підписали три міждержавні угоди про передачу засуджених осіб, видачу правопорушників та про взаємну правову допомогу у кримінальних справах.

Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Відтепер ми гарантуємо повернення додому та притягнення до відповідальності злочинців, які спробують ховатися в Аргентині. Ми можемо розраховувати на правову допомогу та на отримання інформації від аргентинської сторони під час проведення слідчих дій», — сказав Петренко.

За його словами, підписані документи мають забезпечити права громадян обох країн, зокрема тих, хто мав проблеми з законом, на території України і Аргентини. Також договори повинні підвищити ефективність слідчих дій в обох країнах.

«Такі документи Україна вже підписала фактично з усіма європейськими та більшістю провідних країн світу», — зазначив він.

Підписані угоди передбачають, що Україна і Аргентина мають всі підстави видавати і вимагати видачі злочинців, яких підозрюють у скоєнні тих чи інших злочинів, за запитом правоохоронних органів.

Обидві держави тепер можуть заарештовувати і передавати  підозрюваних або обвинувачених у вчиненні злочину (для судового розгляду), або осіб, вже засуджених судовими органами іншої держави (для виконання вироку).

За відсутності відповідного документа Україна та Аргентина могли відмовити у видачі того чи іншого підозрюваного, посилаючись на відсутність домовленості між країнами про видачі злочинців.

Поділитись: