ENRU

Україна та Грузія погодили дорожню карту транспортного коридору Європа — Кавказ — Азія

Україна та Грузія узгодили створення сполучення в межах транспортного коридору Європа — Кавказ — Азія. 

Про це повідомив на сторінці у Facebook заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

«У Тбілісі провів переговори з Міністерством економіки Грузії та Грузинською залізницею. Погодили Дорожню карту транспортного коридору Європа — Кавказ — Азія. Домовилися використовувати Алтинколь — контейнерний термінал між Китаєм і Казахстаном», — написав Довгань.

Заступник міністра повідомив про план запустити сполучення між портами України та Грузії та створити спільне підприємство між залізницями по оперуванню поромами.

Окрім того, обговорили виробництво у Грузії локомотивів для Укрзалізниці. «У найближчий час чекаємо на проектну команду по аудиту одного з наших заводів», — додав він.

Транспортний коридор Європа — Кавказ — Азія (ТRАСЕСА) створили в 1993 році, його учасниками були Азербайджан, Киргизстан, Вірменія, Таджикистан, Грузія, Туркменістан, Казахстан, Узбекистан, Молдова та Україна. 

Він сполучає Західну Європу через Чорне море, Кавказ і Каспійське море з Центральною Азією. Проте система транспортування коридором ТRАСЕСА досі недостатньо ефективна через тривалі простої вантажів на кордоні, довгі перевалки вантажу в портах, недорозвиненість транспортної мережі та брак інвестицій. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram