УКРАЇНА

Україна та Ізраїль на фінальній стадії створення зони вільної торгівлі — джерело

26 липня, 2017 12:01
УКРАЇНА/Україна та Ізраїль на фінальній стадії створення зони вільної торгівлі — джерело
Зберегти
Вигляд
Україна та Ізраїль найближчим часом можуть підписати угоду про вільну торгівлю, повідомили Громадському в уряді.

Україна та Ізраїль найближчим часом можуть підписати угоду про вільну торгівлю, повідомили Громадському в уряді.

Ідеться про доступ на ринки та скасування ввізних мит для обох країн.

Ізраїльський ринок нині є достатньо захищеним, тому для українських компаній відкриття є дуже цікавим. Особливо це надасть можливості для малого та середнього бізнесу, який тільки починає освоювати зовнішньоекономічну діяльність, зазначають у Мінекономрозвитку.

Слід завважити, що ринок відкриється не на 100%. Зокрема, ізраїльська сторона зацікавлена продовжити захищати виробників фруктів і овочів (особливо дрібних фермерів), а також ринок ювелірних виробів. У свою чергу, ізраїльським компаніям цікавий український ринок косметики, а українським — ринок сільськогосподарських товарів, морозиво та взагалі переробна промисловість.

Окрім того, підписання угоди з Ізраїлем дозволить українським виробникам долучатися у ланцюги постачань для третіх країн. Це можливо завдяки приєднанню України до конвенції Пан-Євро-Мед (пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження).

Конвенція створює вигідніші умови експорту товарів та розширення присутності української продукції на ринках держав-членів ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Чорногорії, Сербії, Марокко, Алжиру, Тунісу, Єгипту, Ізраїлю, Йорданії, Туреччини, Фарерських островів, Албанії, Македонії, Молдови тощо.

Український експорт до Ізраїлю сягає півмільярда доларів і перевищує імпорт.

Структура експорту та імпорту між Україною та Ізраїлем Фото: Мінекономіки

Для обох країн вигідне встановлення прямого контейнерного сполучення без перевалки у Греції або Туреччині, що дозволить здешевити вартість доставки на 20%.

Нагадаємо, що раніше президент Петро Порошенко в телефонній розмові з прем’єр-міністром Ізраїлю зазначив, що українська сторона налаштована завершити переговори щодо укладання угоди про ЗВТ до кінця 2017 року.

На відміну від аналогічного періоду торік, експорт товарів до Ізраїлю зріс на 48,4% або на 91,9 мільйони доларів (зі 190,1 мільйонів до 282 мільйонів доларів). Серед іншого 2 позиції експорту — риба та листи для облицювання (фанери) — складають 185,5 мільйонів доларів. В експорті з’явилося 70 нових товарних позицій, це додаткові 1,4 мільйони.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини