Життя

Україна та «ЛНР» почали відвід техніки калібром менше 100 мм

Життя/Україна та «ЛНР» почали відвід техніки калібром менше 100 мм
Зберегти
Вигляд

Українська сторона почала практичний етап відводу озброєння калібром менше 100 мм. Окрім того, за інформацією Громадського Телебаченння, на неконтрольованій українською владою території показали близько 20 танків, які відводять бойовики так званої «ЛНР».

Як відзначає керівник фонду «Мир і Ко» Мирослав Гай, за даними цивільної розвідки, на сході продовжується просування техніки.

«На Новоазовському напрямку є навпаки підсилення росіян, що фактично відбувається ротація: заміняють ополчення – навіть не ополчення вже, а такі змішані угрупування збройні, які складалися 50 на 50 з ополчення і росіян – зараз вони заміняються кадровими військовими. Так що бази будуються. Не по лінії розмежування – в Донецьку, в Білорусі, на кордоні. Ми бачимо, що насправді вони зробили таку паузу, тишу, яка вигідна всім», – зазначив Гай в ефірі Громадського.

/UPD

«За рішенням президента України з 3 жовтня, тобто сьогодні, розпочався практичний етап відводу від лінії розмежування озброєнь і техніки, у тому числі танків, на відстань 15 км», – заявив речник адміністрації президента України з питань АТО Андрій Лисенко, передає Інтерфакс-Україна.

Для цього, за словами Лисенка, складаються списки озброєнь, заносяться номери зразків техніки та озброєнь, визначаються маршрути та майданчики для зберігання техніки.

За словами Лисенка, паралельно йде робота з представниками місії ОБСЄ, яким передаються ці списки.

Як повідомили у Генеральному штабі, процес відведення озброєння відбуватиметься в певні мінськими домовленостям терміни, поетапно, «за умови повного контролю з боку міжнародних спостерігачів та дотримання режиму припинення вогню».

За словами Лисенка, перший етап відведення озброєння калібром менше 100 мм на Донбасі почнеться з Луганської області.

За інформацією Громадського Телебаченння, на неконтрольованій українською владою території показали близько 20 танків, які відводять бойовики так званої «ЛНР».  За інформацією російського агентства «Інтерфакс» колонну танків бойовики біля селище Олександрівськ під Луганськом відвели на 15 кілометрів «вглибину».

У самопроголошеній «Донецькій народній республіці» дату відводу озброєння ще не призначено. Орієнтовно це буде після 18 жовтня, цитує «спікера Міноборони» самопроголошеної «ДНР» сепаратистське видання «ДАН».

Увечері 29 вересня тристороння контактна група у Мінську підписала угоду про відведення зброї калібром менше 100 мм. Документ ще мають підписати представники бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.

Пов`язані новини