УКРАЇНА

Україна та Угорщина планують разом працювати над механізмом імплементації закону про освіту

19 жовтня, 2017 17:28
УКРАЇНА/Україна та Угорщина планують разом працювати над механізмом імплементації закону про освіту
Зберегти
Вигляд
Україна та Угорщина мають наміри спільно працювати над імплементацією нового українського закону про освіту.

Україна та Угорщина мають наміри спільно працювати над імплементацією нового українського закону про освіту.

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін на спільному брифінгу з міністром освіти України Лілією Гриневич та міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом, передає «Інтерфакс-Україна».

«Головна ідея в тому, що ми разом працюватимемо, спільно, на підставі нашої домовленості, працюватимемо над механізмом імплементації цього закону, і ми, звичайно, до кінця перехідного періоду повинні досягти спільної домовленості», — сказав він.

Угорський міністр висловив сподівання, що рівень навчання угорської мови в Україні буде високим.

«Ми очікуємо того, щоб не зменшувався рівень навчання рідною мовою і в майбутньому. Абсолютно розуміємо позицію Української держави щодо того, що в цій державі всі повинні добре розмовляти, розуміти українську державну мову», — сказав він.

У свою чергу Лілія Гриневич додала, що Україна не змінюватиме модель навчання в угорських школах до отримання висновків Венеціанської комісії щодо статті про мову в законі.

«Ми беремо зобов'язання до узгодження цієї моделі, а також до отримання висновків Венеціанської комісії не робити ніяких кроків за зміни моделі навчання, яка існує в угорських школах», — сказала Гриневич.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

В МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо не буде змінений закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини