У 2019 році в Україні з'явиться власне виробництво корпусів снарядів та гільз калібру 100-155 мм

У 2019 році в Україні з'явиться власне виробництво корпусів снарядів та гільз калібру 100-155 мм.

Про це в інтерв’ю Delo.UA повідомив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) України Юрій Бровченко.

«Цього року підписано контракт, буде сплачено аванс. Ну а термін виготовлення обладнання — приблизно 18-20 місяців. Таким чином, розпочати виробництво можна буде вже у другій половині 2019 року», — сказав він.

За словами чиновника Програма розвитку боєприпасної галузі до 2021 року стала першою за останні роки галузевою оборонною програмою. Вона передбачає реанімацію підприємств та створення нових перспективних виробництв.

«Ми плануємо перехід на основний калібр, що використовується країнами НАТО — 155 мм. Все обладнання, яке закуповується і буде постачатися в рамках цієї програми, буде адаптоване під стандарти НАТО», — розповів Бровченко.

За його словами нещодавно було виділено 1,4 млрд грн на закупівлю та створення виробництва боєприпасів на фондах Міноборони.

Патрони калібром від 5,45 мм до 14,5 мм, серед іншого, планується виробляти на фондах Міноборони.

Чиновник також відзначив зацікавленність іноземних інвесторів до створення виробництва в Україні.

«Найближчим часом на потужностях одного з приватних підприємств буде закладатись патронний завод, на якому будуть виробляти патрони калібру від 5,45 до 14,5 мм. Там будуть виробляти всі калібри — і за стандартами НАТО, і вітчизняні. Щоб розгорнути виробництво патронів на цьому заводі, знадобиться близько року», — повідомив заступник міністра, проте не уточнив назву підприємтсва.

За його твердженням, на початку виробництва імпортна складова буде сягати 60-70%. Протягом року має відбутись заміщення, адже саме такими були вимоги постачальників обладнання — щоб перші партії вироблялись на їх матеріалах.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: