УКРАЇНА

Україна у Мінську заявила про готовність передати Москві 23 росіянина в обмін на заручників

4 квітня, 2018 19:33
УКРАЇНА/Україна у Мінську заявила про готовність передати Москві 23 росіянина в обмін на заручників
Зберегти
Вигляд
Українська сторона у Мінську заявила про готовність передати Росії 23 ув'язнених за злочини проти суверенітету і територіальної цілісності росіян в обмін на українських політв'язнів.

Українська сторона у Мінську заявила про готовність передати Росії 23 ув'язнених за злочини проти суверенітету і територіальної цілісності росіян в обмін на українських політв'язнів.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«Під час засідання гуманітарної групи і на ТКГ в Мінську українська сторона висловила позицію про готовність передати РФ 23 росіян, що знаходяться в українських тюрмах за злочини проти суверенітету і територіальної цілісності України, за злочини, пов‘язані з війною, в обмін на українських політв‘язнів, що утримуються в тюрмах РФ», — написала Геращенко.

Вона наголосила, що тепер українська сторона очікує реакції і відповіді Росії сторони на ініціативу.

Також вона повідомила, що ключовими питання в Мінську 4 квітня були питання безпеки, щоденне порушення бойовиками пасхального перемир‘я і новий етап звільнення заручників.

«Ми піднімали питання і звільнення бранців, що в тюрмах РФ, і з окупованих територій. Тут ми готові до найширшого здорового компромісу, за виключенням неприйнятних позицій, як то звільнення беркутівців», — зазначила вона.

Раніше Геращенко вже повідомляла, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

Нагадаємо, на попередньому засіданні ТКГ домовилася про повне припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі на період великодніх свят, починаючи з 30 березня.

Однак, бойовики у перший день перемир'я порушили його.

Пов`язані новини