У 2017 році коштів з державного бюджету та допомоги міжнародних організацій вистачить на забезпечення лікування понад 50% хворих на ВІЛ/СНІД і туберкульоз.

Про це заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає «РБК-Україна».

«На цей рік у бюджеті ми заклали додаткові 2 мільярди гривень, щоб ми могли допомогти у лікуванні цих хвороб. З цим додатковим фінансуванням ми зможемо разом з Глобальним фондом (Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією — ред.), сподіваємося, покрити більше 50% лікування таких пацієнтів», — заявила Супрун.

Вона зазначила, що розраховує також на допомогу інших партнерів для лікування більшої кількості пацієнтів, хворих на з ВІЛ/СНІД та туберкульоз.

У свою чергу віце-прем’єр Павло Розенко повідомив, що на лікування туберкульозу додатково виділять 323 млн гривень, ВІЛ — 484 млн гривень і гепатиту — 14 млн гривень.

«Ми здійснили серйозний крок вперед щодо збільшення державного фінансування програм протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Україні», — сказав Розенко. 

Нагадаємо, 24 жовтян 2016 СБУ викрила механізм привласнення бізнесменом понад 40 мільйонів гривень, виділених державою на закупівлю ліків проти ВІЛу та СНІДу.

Поділитись: