«Роттердам плюс» передбачає встановлення ціни на вугілля за формулою «ціна в порту Роттердама плюс доставка в Україну»

Заява міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика про зниження тарифів на електроенергію свідчать про перегляд формули «Роттердам плюс», яка передбачає встановлення ціни на вугілля за формулою «ціна в порту Роттердама плюс доставка в Україну».

Про це в ефірі Громадського розповів аналітик центру DIXI GROUP Денис Назаренко.

За його словами, міністерство хоче змінити ситуацію, в якій теплоенергетика заробляє значні кошти, а тарифи на атомну енергетику і гідроенергетику весь час мають тенденцію до зниження.

«Формулу «Роттердам плюс» встановили, щоб не залежати від вугілля зі Сходу і мати свободу в закупівлі вугілля, проте щось не працює. Вугілля купується в Україні або на неконтрольованих територіях України за нижчою ціною, ніж за кордоном», — розповідає експерт.

Також він переконаний, здешевшення електроенергії буде спричинено збільшенням потужності та оптимізацією роботи атомних електростанцій.

За словами Назаренка, міністерство добре виконало із трьох цілей на 2016 рік лише одну — безпеку, проте із реформами та енергоефективності не справилось.

«Питання безпеки в Україні одне з найперших. Енергетика — не виключення, а яскравий показник. На енергетичний сектор України відбувались численні атаки. І взагалом у нас проблема енергетичної залежності від недружніх країн. Тим не менше, проблем з безпекою немає», — переконаний експерт.

За його оцінкою, збиткові шахти мають бути закриті, а прибуткові — приватизовані. Держава це розуміє, проте нічого не робить, оскільки боїться залишати шахтарів без роботи. Таким чином, підкреслив Назаренко, соціальний фактор не дає оновити вугільну промисловість.

Поділитись: