Політика

Україна відхилила пропозиції «ДНР» щодо змін у Конституції – Безсмертний

Політика/Україна відхилила пропозиції «ДНР» щодо змін у Конституції – Безсмертний
Зберегти
Вигляд

У ході засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі присутні на ньому представники так званої «ДНР» висунули власні умови реформи Конституції України, які були відхилені.

Про це повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» представник України в політичній підгрупі Тристоронньої групи Роман Безсмертний.

Він підтвердив, що представники «ДНР» хотіли, щоб на конституційному рівні була закріплена квота «ДНР» у Верховній Раді України, і вони мали право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення в області зовнішньої політики.

Крім цього, «ДНР» хоче повної амністії всіх бере участь у конфлікті.

Також «ДНР» хоче, щоб «регіон Донбас» здобув широку економічну, політичну та культурну автономію, маючи на увазі право торгувати з Росією і право обирати свій парламент, уряд і президента.

У пред'явлених «ДНР» пропозиціях до реформування Основного закону України також значиться, що вони вимагають собі надання права самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ «без узгодження з Київською владою».

Нагадаємо, що «ДНР» запропонували формат обміну полоненими 6 на 3.

Пов`язані новини