ENRU

Україна відмовила Росії у видачі екс-бійця полку «Азов» Церцвадзе

Генеральна прокуратура України відмовила російській стороні в екстрадиції екс-бійця полку Нацгвардії «Азов» Георгія Церцвадзе.

Про це повідомила адвокатка Ксенія Проконова, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми отримали рішення про відмову у видачі. Тобто Генеральна прокуратура України не видає Росії Гію ... Ми створили прецедент і не видали державі, з якою зараз йде війна — назвемо чесно — громадянина, який воював за Україну, на боці України», — сказала адвокатка.

За словами Проконової, тепер Церцвадзе може легально перебувати на території України. Однак залишається список країн, в які йому небажано їздити, адже вони «виконують всі доручення Російської Федерації про екстрадицію», — це, наприклад, Єгипет і Туреччина.

Адковкатка також повідомила про плани у подальшому просити про надання Гії українського громадянства. Вона спрогнозувала, що ця процедура може зайняти близько року.

Як повідомлялося, Церцвадзе, розшукуваний Інтерполом за підозрою в скоєнні у 2003 році вбивства на території РФ, був затриманий 15 січня, в київському аеропорту «Жуляни», після чого Солом'янський районний суд Києва застосував до нього тимчасовий арешт строком на 40 діб.

Пізніше стало відомо, що Церцвадзе попросив про статус біженця.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram