Сьогодні Україна відзначає 24-ту річницю проголошення своєї Незалежності.

Цього дня 24 роки тому Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт про проголошення Незалежності України.

1 грудня 1991 року на референдумі 90% українців проголосували за незалежність України. З 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

У Києві святкування розпочнеться з церемонії покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Після цього на Хрещатику за участі глави держави відбудеться «Марш незалежності».

Команда Google привітала Україну з Днем Незалежності, розмістивши у своєму пошуковику замість традиційного логотипу так званий дудл у вигляді вишитого рушника.

Також президент Литви Даля Грібаускайте привітала українців з Днем Незалежності, написала вона у Twitter.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відзначив розвиток дружніх відносин з Україною у привітанні з нагоди Дня Незалежності Української держави.

«Велику роль у вибудовуванні взаємовигідного співробітництва відіграє Ваша особиста увага до розвитку всебічних зв`язків з Республікою Білорусь», - зазначив білоруський лідер.

Лукашенко наголосив, що високо цінує дружні конструктивні стосунки з Порошенком і розраховує на продовження спільної роботи у вирішенні питань білорусько-українського порядку денного і актуальних міжнародних проблем.

Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат запевняє, що його країна підтримуватиме Україну у захисті державного суверенітету. Про це дипломат повідомив у своєму Twitter з нагоди Дня Незалежності України.

Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін також вітає українців із Днем Незалежності.

У столиці Бельгії Брюсселі вшанували День незалежності України парадом вишиванок. Про це йдеться у повідомленні прес-служби місії України при НАТО.

«З нагоди свята Української Держави українська діаспора та дипломати в Бельгії наповнили центр столиці Європи українським духом», - йдеться у повідомленні.

 

 

 

В Одесі тисячі містян вбралися в вишиванки та прийшли до Дюка. Саме тут вони створили живий ланцюг, який простягнувся від Приморського бульвару аж до морського вокзалу.

Участь у ході взяв голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, а також його заступники Володимир Жмак та Марія Гайдар. Рекорд цього року – близько 3 000 учасників.

 

У Варшаві до дня Незалежності українські митці влаштували інсталяцію і перформанс.

 

 

Перформанс Дар'ї Кольцової «Листи з дому» розпочався вранці 24 серпня та триватиме до вечора. Протягом дня художниця вишиває військовий кітель червоним і чорним – традиційними кольорами Слобідської України.

Роман Михайлов розмістив на фасаді українського посольства інсталяцію «Крихкість 2» – об’єкт завбільшки п’ять метрів із обпаленого та обвугленого паперу символізує руйнацію.

/ фото Романа Михайлова

 

Поділитись: