Життя

Україна відзначить другу річницю Майдану

Життя/Україна відзначить другу річницю Майдану
Зберегти
Вигляд

В Україні відзначать другу річницю початку подій Революції Гідності. Вона почалася з протестних акцій на Майдані Незалежності в Києві.

На честь святкування заплановано низку офіційних і неофіційних заходів.

У 10:00 біля хреста героям Небесної сотні відбудеться покладання квітів та мітинг-реквієм.

У 13:00 Президент Петро Порошенко вшанує пам'ять загиблих та покладе квіти до хреста.

Після цього голова держави візьме участь в закритому показі фільму «Зима у вогні» режисера Євгена Афінєєвського для родин Героїв Небесної Сотні. Саме рідні та близькі Героїв стануть першими глядачами стрічки в Україні. Світова прем’єра “Зими у вогні” відбулася у вересні на Венеційському фестивалі.

У 15:00 в Музейному провулку, 2-Б почнеться захід «МАЙДАН: Існуємо. Пам'ятаємо. Вимагаємо!», заплановані демонстрація фільмів про Майдан, виступи сотників і організаторів Майдану.

З 16 години і до півночі на Майдані Незалежності триватиме студентський музичний марафон «Вільні творять майбутнє!».

У 19:00 в Українському домі пройде благодійний спектакль-перформанс «RеУКРНАЦІЯ. Перезавантаження нації» з нагоди річниці початку Революції гідності.

На Хрещатику відкриється виставка «Страйкплакат – творчість протесту». В експозицію ввійде 21 плакат, який став частиною історії Євромайдану. У рамках цієї громадської ініціативи кожен міг надіслати свою работу з позицією, переданою через творчість. Так само кожен охочий міг користуватися плакатами: роздруковувати для вуличного мітингу або поширювати в соціальних мережах. За кілька місяців було створено сотні плакатів. Виставка триватиме до 30 листопада. 

На Майдані можна буде побачити фото-інсталяцію «Україна – це кожен», ініційовану Юліаном Кухлевським у грудні 2013 року. Вона є частиною відомого світового проекту Inside Out французького художника Джей Ер.

З 16 години і до півночі 21 листопада на Майдані Незалежності триватиме студентський музичний марафон «Вільні творять майбутнє!».

«Ми запросили 15 молодих колективів, багато учасників яких були на Майдані і мають неймовірні власні історії боротьби та волонтерства, які ми зможемо почути», – каже куратор заходу, радник Голови АПУ Геннадій Курочка.

Пам'ятні заходи також проходитимуть у регіонах.

Пов`язані новини