Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору: Ніч пам'яті
В Україні та за кордоном пройдуть пам’ятні заходи із вшанування жертв Голодомору. У Києві основні жалобні заходи та панахида відбудуться о 15:00 біля Національного музею Меморіал жертв голодомору.
Одесити зібрались на Соборній площі, щоб провести мітинг-реквієм за загиблими у Голодоморі 1932-1933 рр.
Активісти запалили свічки та лампадки, а священники відслужили літургію.
Одна з учасниць реквієму - одеситка Ніна Іванівна. Вона розповіла про свою мати, що постраждала під час Голодомору та як всій сім'ї вдалось вижити.
«В мене в ті часи була мати пухла і тьотя. А старші сестри ще трималися. І от зайшла одна бабуся і сказала, щоб малим їсти не давала, бо не вистачить на всіх. А бабуся сказала – загинемо всі чи виживемо всі» - розповіла Ніна Іванівна
#Львів'яни запалили свічки в пам'ять про загиблих від голодоморів в Україні. #Голодомор #Пам'ятай #ЩобСвітЗнав pic.twitter.com/w5qujSGZvQ— Громадське.Львів (@hromadskelviv) 28 Листопад 2015
Дніпро. Міськрада в цю годину. pic.twitter.com/vZKgKsMr5b— Громадське ТБ Дніпро (@hromadskeDnipro) 28 Листопад 2015
Черкащани вшанували пам'ять жертв Голодомору Фото Віктора Надточія pic.twitter.com/mTZfY0shCG— hromadske.ck (@hromadskeck) 28 Листопад 2015
Свічки Пам'яті запалені на вікнах Посольства на честь жертв Голодомору 1932-1933 в Україні #Holodomor #Голодомор pic.twitter.com/qaZgwj3mcI— UA Embassy in Poland (@UkrEmbassyPL) 28 Листопад 2015
О 16:00 розпочалася Всеукраїнська акція «Запали свічку пам'яті».
Цього року в рамках пам’ятних заходів Україна згадує і Людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.
Із-поміж багатьох таких сміливців історики Українського інституту національної пам’яті виокремили зусилля 16 чоловіків і жінок з України та з-за її меж. Детальніше про їхній внесок у викритті правди про Голодомор - можна дізнатись за посиланням.
Офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу понад 20 країни світу. В день пам’яті жертв Голодомору українські телеканали та радіо мовлять у режимі жалоби.
У 1921-23, 1932-33 і 1946-47 роках у цілих регіонах України був масовий голод, виникнення якого пов'язують не стільки з неврожаєм, скільки із цілеспрямованими діями влади СРСР. Найбільш масштабним уважається Голодомор 1932-33 років.
Через голод у 1932–1934 роках загинули 3,9 мільйона українців, що становить 13% від загальної кількості населення, такі результати дослідження нещодавно оприлюднив Інститут демографії та соціальних досліджень.
Як зазначають дослідники, наслідки Голодомору відчутні й сьогодні: якби не було Голодомору в Україні, нині кількість населення була б на 4 мільйони більшою.
- Поділитися: