УКРАЇНА

Україна встановила світовий антирекорд за кількістю неробочих кредитів — Нацбанк

18 грудня, 2017 16:55
УКРАЇНА/Україна встановила світовий антирекорд за кількістю неробочих кредитів — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Банківська система України у 2017 році встановила світовий рекорд з кількості проблемних кредитів.

Банківська система України у 2017 році встановила світовий рекорд з кількості проблемних кредитів.

Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності Національного банку Віталій Ваврищук, передають «Українські Новини».

«Ми встановили неприємний та дорогий для економіки рекорд, в Україні зафіксовано найбільшу частку непрацюючих кредитів за усю історію світових спостережень. Однак ця проблема вже вирішена, банки сформували резерви, по кредитам, вони не тиснуть на капітал. Ми вважаємо, що банки повинні вирішити питання з проблемною заборгованістю шляхом розчистки, реструктуризації, або зписання», — сказав Ваврищук.

Частка недіючих кредитів досягла максимального рівня у липні 2017-го. Тоді вона складала 58% і зараз поступово знижується.

При цьому Нацбанк не бачить необхідності негайно обмежувати споживче кредитування, повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, передає «РБК-Україна».

«Нацбанк не бачить необхідності негайно обмежувати споживче кредитування. Ми будемо повідомляти, бачимо ризики і в разі необхідності — ми будемо готові реагувати. Кредитні ризики треба оцінювати консервативно», — повідомив він.

Сологуб додав, що незважаючи на низькі темпи економічного зростання, платоспроможність банків суттєво покращилася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄБРР додатково виділить 18 млн євро на «теплі кредити» в Україні

Пов`язані новини