Економіка

Україна втрачає іноземні інвестиції через валютні обмеження – експерти

Економіка/Україна втрачає іноземні інвестиції через валютні обмеження – експерти
Зберегти
Вигляд

Жорсткі валютні обмеження позбавляють Україну конкурентоспроможності на ринку прямих інвестицій. Про це заявляють фінансові експерти під час Тижня структурних реформ на честь Кахи Бендукідзе.

«Україна не витримує жодної конкуренції за прямі іноземні інвестиції з сусідами по регіону, зокрема через валютне регулювання. Але треба розуміти, що не можна одночасно мати вільну економіку і фіксований валютний курс. Лібералізацію валютного ринку варто було починати з 1992. Але жодна реформа не була завершена», — цитує заступника директора Центру економічної стратегії Марія Репко кореспондент Громадського.

За її словами, найближчим часом варто було б скасувати ліміт на купівлю валюти в касі банку, скасувати обмеження на зняття депозитів у валюті, зменшити ліміт обов'язкового продажу валютної виручки з 75 до 50%, дозволити купувати валюту для виплати дивідендів.

«Час для валютної лібералізації зараз слушний — в Україні поволі відновлюється економічне зростання і сповільнюється інфляція. Однак не треба забувати, що відтік капіталу з України продовжується. А резерви НБУ надто залежні від кредитування МВФ», — підкреслив головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

В той же час, за словами проектного менеджера Easy Business Артема Рафаеляна, виконання валютного регулювання коштує бізнесу 500-600 млн грн щорічно.

Раніше, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Україна залишиться в програмі МВФ і готова до подальшого проведення реформ.

Пов`язані новини