ENRU

Україна вважає спрощення РФ надання громадянства українцям «правовою дискримінацією»

У Міністерстві закордонних справ України вважають схвалення російським керівництвом закону, яким спрощується порядок набуття громадянства РФ громадянами України, «свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і суверенітету інших держав».

Про це повідомляється на сайті МЗС.

У міністерстві розцінили таке рішення Росії «як продовження правової дискримінації та утисків прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України».

«Російська влада взяла на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, що є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства», — йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально засвідченої заяви про відмову від українського громадянства в повноважний орган країни громадянства «є нікчемною за своєю суттю та змістом».

«Єдиним документом, який засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ Президента України», — відзначили в МЗС.

Нагадаємо, що Путін підписав закон про спрощене надання українцям громадянства РФ.

У Росії заявили, що відтепер українцям не треба при відмові від громадянства України надавати довідку від національних органів. Достатньо копії звернення про відмову від громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram