Економіка

Україна введе нові мита для товарів з Росії у разі невиконання нею рішення СОТ — Мінекономрозвитку

14 лютого, 2017 01:46
Економіка/Україна введе нові мита для товарів з Росії у разі невиконання нею рішення СОТ — Мінекономрозвитку
Зберегти
Вигляд
lead
Україна буде запроваджувати додаткові мита для російських товарів у разі невиконання Росією рішення Світової організації торгівлі щодо транзиту товарів.

Україна буде запроваджувати додаткові мита для російських товарів у разі невиконання Росією рішення Світової організації торгівлі щодо транзиту товарів.  

Про це в ефірі Громадського повідомила заступниця міністра економічного розвитку Наталія Микольська.

«Ми можемо говорити з достатньо високою ймовірністю, що Росія не виконає рішення СОТ добровільно у разі, якщо воно буде на користь України. Тому в такому разі ми будемо використовувати механізм відкликання поступок. Це означає, що Україна матиме право скасувати по відношенню до Росії певні блага, які ми їм надаємо. Наприклад, ми зможемо застосувати додаткові мита на товари з РФ, встановити якісь квоти та інше», — сказала вона.

Микольська зазначила, що українська сторона намагалася домогтися скасування обмеження транзиту з боку РФ на стадії консультацій, однак отримала відмову.

Представниця Мінекономрозвитку додала, що через заборону перевезення товарів територією РФ, Україна майже втратила ринок Казахстану та Узбекистану.

«96,6% українських товарів в Казахстан постачаються транзитом через РФ, 82,8% — в Узбекистан», — повідомила вона.  

Нагадаємо, Україна подала позов проти РФ у Світову організацію торгівлі через обмеження транзиту.  Позов щодо обмеження транзиту став вже другим позовом України в СОТ проти Російської Федерації за останній час. Наразі ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який охоплюватиме численні заборони та обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини