Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії припинити протиправні дії, які чиняться щодо незаконно засудженого в РФ українця Віктора Шура

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії припинити протиправні дії, які чиняться щодо незаконно засудженого в РФ українця Віктора Шура.

Про це йдеться у заяві МЗС у зв’язку з відмовою російської сторони допустити консула до незаконно засудженого в Росії громадянина України Віктора Шура.

Також наголошується, що Шура перевели до одиночної камери та утримують без води та їжі.

«Вимагаючи від громадянина України письмово відмовитися від свого законного права зустрітися з консулом власної держави, російські тюремники вдалися до розправи над ним та до катувань: Віктора Шура було поміщено до одиночної камери штрафного ізолятора, де його утримували у холоді без води та їжі, що спричинило погіршення стану його здоров’я», — йдеться у повідомленні.

Віктора Шура було засуджено до 12 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тому, що він нібито займався у Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Держприкордонслужби України. Згідно з матеріалами справи Шура було затримано при спробі зробити фотознімки закритого режимного об'єкту, який насправді є недіючим аеродромом, передає Укрінформ.

Поділитись: