Україна вимагає від російської влади звільнення 23 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та в анексованому Криму. Про це в ефірі громадського заявив директор департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макєєв.

«Коли ми говоримо про список політичних українських в’язнів, ми говоримо про 11 осіб, які утримуються на території РФ, і 12 кримських татар, які були затримані окупаційною владою в Криму. Загалом – 23 особи, яких треба звільняти. До цього ми ще додаємо ще 123 українці, які утримуються росіянами на Донбасі», — сказав Макєєв.

За його словами, цей список, який ще називають «списком Савченко», українська сторона передала представникам усіх держав світу.

«Всі держави світу мають цей список», —наголосив представник МЗС.

Макєєв зазначив, що США та ЄС притримуються позиції, що Росія повинна звільнити українських заручників відповідно до своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей.

Нагадаємо, видання «Радіо Польща» опублікувало санкційний «список Савченко», який президент України Петро Порошенко 17 березня передав лідерам ЄС - главі Європарламенту Мартіну Шульцу і президенту Європейської ради Дональду Туску.

Поділитись: