Державна фіскальна служба опублікувало список з 38 книг, щодо яких ухвалено рішення про заборону їх до ввезення на територію України, повідомляє прес-служба відомства. У переліку книги переважно російських авторів.

«З метою запобігання застосування до громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, поширення ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму, зупинки зазіхань на територіальну цілісність і визначений Конституцією України державне пристрій, надаємо список видань заборонених до ввезення на митну територію України», - йдеться в повідомленні.

Список книжок складений на прохання Державного комітету телебачення і радіомовлення, який був опублікований на сайті відомства минулого тижня.

У Держтелерадіо підкреслюють, що діють у відповідності зі статтею 28 Закону України «Про видавничу справу», згідно з якою діяльність у видавничій справі не може бути використана на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави і т. д.

У перелік забороненої в Україні літератури увійшли твори різних жанрів: від наукової фантастики і політичної публіцистики до історичних праць та збірників статей журналістів.

Повний список можна подивитись за посиланням.

Як повідомлялося, раніше в Україні заборонили показ майже 400 російських фільмів і серіалів.

Крім того, оприлюднений «чорний список» російських артистів, які визнані загрозою для безпеки країни.

Поділитись: