Міністерство культури України обурене вивезенням до Москви картин Айвазовського з колекції Феодосійської картинної галереї.

Як повідомляється на сайті Мінкультури, через це Україна закликає міжнародне товариство призупинити співробітництво з російськими музеями, які експонують незаконно вивезені із окупованого Криму культурні цінності.

«Через грубе порушення РФ всім норм міжнародного законодавства, включаючи ті, які випливають з окупації ними частини території України, наша держава позбавлена можливості будь-якого контролю за збереженням культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, а особливо тих, які є складовою державної частини музейного фонду України», - зазначили в міністерстві.

«Ми ще раз наголошуємо, що відповідно до статті 5 Гаазької конвенції 1954 року, країна-окупант має докладати можливих зусиль для забезпечення охорони і збереження культурних цінностей території, що окупує», - підкреслюється в заяві.

Загалом у колекції в Феодосії налічують 416 одиниць зберігання.

Датою анексії Криму і міста Севастополя Росією встановлено 20 лютого 2014 року. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує факт окупації Криму.

Поділитись: