Україна закупила понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Усі вакцини вже передали в регіони.

Україна закупила понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Усі вакцини вже передали в регіони.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Вакцини Україні поставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за кошти українського держбюджету. Препарати вироблені у Франціїї та мають відповідний сертифікат якості.

Вакцини застосовують для первинної імунізації людей, які були в контакті або були вкушені скаженими, підозрілими на сказ або невідомими тваринами. Подальша ревакцинація проводиться згідно зі схемою лікувально-профілактичної імунізації.

Сказ — це гостра інфекційна хвороба, що вражає центральну нервову систему. Джерелом вірусу сказу є різні хижі та домашні  тварини. Вірус передається від хворих тварин через укус або ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо якщо на них є мікротравми.

Раніше в МОЗ повідомили, що щеплення від кору для дорослих з груп ризику буде безкоштовним.

4 липня Центр громадського здоров’я МОЗ повідомляв, що з початку 2018 року від ускладнень кору в Україні померли 12 людей, серед яких восьмеро дітей та четверо дорослих. Захворіли на кір з початку року 24 027 людей, з них — 14 300 дітей.

На початку червня у Мінохорони здоров'я повідомляли, що почнуть безоплатну вакцинацію дорослих у групі ризику захворюваності на кір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Спалах кору: симптоми, профілактика, лікування

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile