Україна засуджує запуск Північною Кореєю нової міжконтинентальної балістичної ракети Хвасон-15, здатною нести ядерний заряд.

Україна засуджує запуск Північною Кореєю нової міжконтинентальної балістичної ракети Хвасон-15, здатною нести ядерний заряд.

Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України.

«Дії Пхеньяна, спрямовані на розвиток більш потужних ракет, а також погрози застосувати ядерну зброю є серйозною загрозою не лише безпосереднім сусідам КНДР, але і глобальній стабільності та безпеці вже далеко поза межами Корейського півострова», — йдеться у повідомленні.

Дипломати зазначили, що продовження Пхеньяном таких запусків є «свідомим і систематичним порушенням міжнародного права та низки відповідних резолюцій Радбезу ООН».

У МЗС заявили, що Україна приєднується до всіх країн, які засуджують небезпечну діяльність Пхеньяна і закликає керівництво КНДР припинити провокації.

28 листопада Північна Корея знову запустила балістичну ракету. Вона стартувала з Пхеньонга у провінції Південний Пхеньян, згідно із заявою командувачів збройних сил Південної Кореї.

Міноборони Японії заявило, що ракета КНДР могла впасти в японській економічній зоні.

США, Японія і Південна Корея закликали скликати екстрене засідання Радбезу ООН з приводу пуску балістичної ракети КНДР.

Поділитись: