Україна зможе розбити сепаратистів та Росію (огляд преси)

«Я був неділю у Яворові, спостерігаючи, як моя колишня 173-я бригада тренувала дві роти Нацгвардії України. Це було дуже вражаюче: тактично українські солдати маневрували та взаємодіяли на рівні однаковому та вищому за більшість звичайних американських підрозділів. Майже сім років я був бойовим офіцером у піхоті, понад два з них провів у Афганістані, тренуючи свого часу афганську поліцію та вояків. Я ніколи не бачив афганського підрозділу, який би професійно був схожим на український», – пише у Forbes журналіст-фрілансер Адріан Боненберг. «Якщо українці тренуватимуться із таким же завзяттям та нарощуватимуть боєздатність - а я підозрюю, що їхня мотивація це робити є вищою за (в основному російських) ворогів – тоді наслідком цього буде те, про що не пишуть ні західні, ні російські ЗМІ: Україна зможе розбити сепаратистів. Україна зможе розбити Росію на полі бою. Україна та її військові про це не знають, але це можливо.

«Наголошуючи на необхідності вирішення питань енергетичної безпеки, європейські посередники скаржаться на обидві сторони в українсько-російських газових переговорах після їхнього провалу. Єврокомісар з енергетики Марош Шевчович сказав у середу у Брюсселі: «Думаю, ви бачите моє розчарування. Я його не приховую. Нам треба більше політичної волі з обох боків». Він зробив заяву після провалу у Відні переговорів між міністрами енергетики України та Росії», – пише EUObserver. Росія запропонувала Україні ціну в 247 доларів за тисячу кубометрів газу, тобто схожої до ціни продажу для Польщі. Росія також хотіла права щоквартально переглядати контракт із врахуванням ринкових коливань. Україна, яка до Росії географічно ближча за Польщу, сказала, що хоче платити менше і за фіксованою ціною, включаючи майбутній зимовий період.

«Одну із найбільших світових аудиторських компаній обвинуватили у недбалості та непрофесійності після того, як у неї під носом зник 1 мільярд доларів – сума еквівалентна 15% ВВП колишньої радянської республіки. Grant Thornton, британська аудиторська фірма із офісами у багатьох країнах світу, була аудитором трьох найбільших банків Молдови через які гроші були привласнені та виведені із країни, деяка частина коштів – через британські компанії. У результаті, владі довелось рятувати три банки через рефінансування, яке дорівнює половині річного бюджету країни. Наслідком цього стала майже миттєва девальвація національної валюти та занурення у рецесію. Молдова вже найбідніша країна у Європі», – пише The Guardian.