УКРАЇНА

Україні передали обладнання для кіберзахисту на €1 млн

4 липня, 2017 18:34
УКРАЇНА/Україні передали обладнання для кіберзахисту на €1 млн
Зберегти
Вигляд
lead
У рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна-НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримала технічне обладнання і програмне забезпечення на суму 1 млн євро.

У рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна-НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримала технічне обладнання і програмне забезпечення на суму 1 млн євро.

Про це заявив глава СБУ Василь Грицак, передає прес-служба відомства:

«Сума за першим траншем складає близько 1 млн євро. У наших фахівців досить хороша кваліфікація для того, щоб працювати на цьому обладнанні. В програму реалізації першого етапу входить не тільки постачання обладнання, але і тренінги».

Він також додав, що найближчим часом техніку встановлять «на базі Міністерства закордонних справ».

«Ми дуже цінуємо внесок країн учасниць Трастового фонду Україна-НАТО, які підтримують Україну в питаннях побудови власної системи кібербезпеки», — зазначив глава СБУ.

Обладнання передали 10 країн — членів НАТО, серед яких США, Туреччина, Португалія, Румунія, Албанія, Угорщина, Італія, Естонія.

У свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару повідомив, що етап створення системи кібербезпеки майже завершено.

Зокрема, за його словами, уже передали обладнання та програмне забезпечення для організації так званих центрів реагування на комп'ютерні інциденти для ключових державних інститутів України.

«За кошти НАТО передбачаються тренінги для підвищення кваліфікації українських фахівців з кібербезпеки, а також надання технічного забезпечення для Державної служби спецзв'язку та захисту інформації, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ», — сказав він. 

У 2015 році була підписана угода між СБУ та румунською Службою інформації. У лютому 2017 між сторонами була підписана інша угода, яка визначила перелік техніки та програмного забезпечення в рамках Трастового фонду Україна-НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система кіберзахисту в нас відсутня» — голова комітету з інформатизації та зв'язку.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини