У Міжнародному суді ООН 9 березня відбувся останній день слухань за позовом України проти Росії.

У Міжнародному суді ООН 9 березня відбувся останній день слухань за позовом України проти Росії. 

Представник Росії, суддя графства Ессекс Семюел Вордсфорт, заявив, що в української сторони немає конкретних свідчень про постачання озброєння Росією бойовикам.

Вордсфорт також заявив, що Україна повинна чіткіше сформулювати свої претензії до РФ про збиття Боїнга МН17 у небі над Донбасом влітку 2014 року.

«Хто б не передав Бук «Л/ДНР», він мав на меті посилити безпеку від нападів військово-повітряних сил України», — заявив він.

Семюел Вордсфорт, суддя графства Ессекс, скріншот з youtube. 

Стосовно порушень прав кримськотатарського народу Росією, Матіас Форто, один із адвокатів, що представляють РФ заявив, що Москва не отримувала інформації щодо протесту Києва проти заборони Меджлісу кримськотатарського народу.

«Україна ніколи не просила Росію скасувати заборону Меджлісу», — заявив він.

Матіас Форто, один із адвокатів, що представляють РФ

За його словами, це свідчить про небажання вирішити суперечку шляхом переговорів.

Зазначимо, що це неправда, оскільки МЗС України офіційно зверталося до РФ з цього приводу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов України проти Росії до Міжнародного суду: 3 головні теми.

Ще один представник РФ в суді,  директор правового департаменту МЗС Росії Роман Колодкін зауважив, що «на 800 сторінках, наданих Україною, немає заяв міжнародних організацій, де були б згадані «тероризм» і «фінансування тероризму»», у чому Україна звинувачує РФ.

Роман Колодкін, директор правового департаменту МЗС РФ

Раніше  заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що українська сторона очікує від Росії посилення спроб маніпуляції і фейків у викладенні своєї позиції. Водночас, Зеркаль заявила, що не можна недооцінювати заяви РФ. 

Нагадаємо, у Гаазі в рамках позову України проти Російської Федерації в Міжнародному Суді ООН в перший день свої аргументи представила Україна. 7 березня відповідала російська сторона. Напередодні пройшов другий раунд аргументів від України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: