Світ

Україні вигідно заважати розслідуванню щодо Трампа — NYT

2 травня, 2018 21:08
Світ/Україні вигідно заважати розслідуванню щодо Трампа — NYT
Зберегти
Вигляд
В Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов'язаних з екс-главою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.

В Україні сприяли замороженню розслідування чотирьох справ, пов'язаних з екс-главою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом. 

Про це пише The New York Times.

За даними видання, українські чиновники заморозили дані справи, тому що побоюються позбутись фінансової та військові підтримки США.

Видання відзначає, що в Україні розслідують чотири справи, в яких фігурує Манафорт, але відповідальний за їх розслідування спецпрокурор Горбатюк фактично заморозив їх.

«Випадки дуже чутливі для уряду (України - ред.), який глибоко покладається на фінансову і військову допомогу Сполучених Штатів і гостро усвідомлює реакцію Трампа на розслідування з боку спецпрокурора ФБР Мюллера про можливу змову між Росією і його кампанією», — йдеться в статті.

Окрім того у виданні зазначили, що припинення розслідування справ почалось коли адміністрація Трампа завершувала плани з продажу протитанкових ракет Javelin Україні.

Повідомляється, що держдепартамент США видав ліцензію на поставку ракет 22 грудня, а 2 березня Пентагон оголосив остаточне схвалення продажу 210 Javelin і 35 пускових установок. Наказ припинити розслідування щодо Манафорта прийшов на початку квітня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

«У нас немає повноважень продовжувати наше розслідування», — заявив відповідальний за розслідування прокурор Горбатюк.

В той же час заступник генпрокурора Євгеній Єнін заявив, що «жодних «заборон» виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі». Тому про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та американськими партнерами не може бути мови. Кращим свідченням цього, на думку Єніна, є повернуті з США в Україну понад 600 тисяч доларів в межах проваджень, пов’язаних зі згаданими у статті провадженнями.

Нагадаємо, Манафорту пред'явлені звинувачення у відмиванні грошей, ухиленні від податків і шахрайстві, його також звинувачують в тому, що займався лобіюванням інтересів в США  уряду України часів Віктора Януковича, хоч не був зарєстрований, як іноземний агент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко — нові факти з розслідування The Guardian.

Пов`язані новини