УКРАЇНА

Українська експедиція в Антарктику: учасники розповіли про 5 майбутніх досліджень

14 березня, 2018 16:56
УКРАЇНА/Українська експедиція в Антарктику: учасники розповіли про 5 майбутніх досліджень
Зберегти
Вигляд
Учасники 23-ї Української антарктичної експедиції, які вирушать на станцію Академік Вернадський наприкінці березня, почнуть проводити нові види досліджень.

Учасники 23-ї Української антарктичної експедиції, які вирушать на станцію Академік Вернадський наприкінці березня, почнуть проводити нові види досліджень.

Про це розповів в.о. директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в Міносвіти, повідомляють на сайті міністерства.

Зокрема, йдеться про 5 нових біологічних досліджень. Насамперед дослідники започаткують фотоідентифікаційні каталоги китів, а також оновлять і продовжать такі ж каталоги тюленів Ведделла.

У ґрунтах Антарктики науковці вивчатимуть мікробні угрупування та їх засоби пристосування до екстремальних умов, а за залишками луски, шкіри та іншими «екологічними ДНК» у воді визначатимуть склад живих організмів.

Таким чином, є змога отримати повніший список фауни Антарктиди та запровадити точніший і швидший метод моніторингу стану екосистеми.

Ще 2 види досліджень будуть спрямовані на вивчення забруднення довкілля. Перший стосуватиметься вивчення вмісту мікропластику у воді та донних осадах.

Другий — аналізу вмісту хімічних забрудників у тканинах риб та молюсків.  Такі дослідження покажуть динаміку переносу забруднення між континентами.

Учасники експедиції відправляться на українську антарктичну станцію Академік Вернадський уже наступного тижня.

Пов`язані новини