За головну номінацію боротимуться 4 фільми. Всього у першому списку премії 13 категорій.

Українська національна кіопремія «Золота Дзиґа» буде вручена вперше. Короткий список номінантів був визначений Правлінням Української Кіноакадемії, до якого увійшло 15 ченів, серед яких Валентин Васянович, Анатолій Матешко, Володимир Зеленський, Роман Балаян та інші. Головою Правління було обрано Михайла Іллєнка.

Найбільше номінацій у перший рік премії отримали повнометражні ігрові стрічки «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка (8 номінацій), «Моя бабуся Фані Каплан» режисера Олени Дем’яненко (7 номінацій) та короткометражний ігровий фільм «Кров’янка» Аркадія Непиталюка (6 номінацій).

Премією за внесок у розвиток українського кінематографа буде нагороджена народна артистка України Лариса Кадочникова.

Головні номінації виглядають наступним чином:

Найкращий фільм:

«Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко, продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова)
«Моя бабуся Фані Каплан» (режисер Олена Дем’яненко, продюсери: Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко)
«Слуга народу 2» (режисер Олексій Кірющенко, продюсери: Володимир Зеленський, Андрій Яковлєв, Сергій Шефір, Борис Шефір)
«Тепер я буду любити тебе» (режисер Роман Ширман, продюсери: Олена Фетісова, Володимир Козир)

Найкращий режисер (премія ім. Ю. Іллєнка):

Олена Дем’яненко, «Моя бабуся Фані Каплан»
Анатолій Матешко, «Полон»
Тарас Ткаченко, «Гніздо горлиці»

Найкращий актор:

Володимир Зеленський, «Слуга народу 2» (режисер Олексій Кірющенко)
Віталій Лінецький (посмертно), «Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко)
Олег Треповський, «Ґолден лав» (режисер Павло Остріков)

Найкраща акторка:

Римма Зюбіна, «Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко)
Катерина Молчанова, «Моя бабуся Фані Каплан» (режисер Олена Дем’яненко)
Марія Свіжинська, «Кров’янка» (режисер Аркадій Непиталюк)

Найкращий актор другого плану:

Микола Боклан, «Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко)
Євген Кошовий, «Слуга народу 2», (режисер Олексій Кірющенко)
Захарій Новицький, «Кров’янка» (режисер Аркадій Непиталюк)

Найкраща акторка другого плану:

Наталя Васько, «Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко)
Валентина Заболотна (посмертно), «Цвях» (режисер Філіп Сотниченко)
Колектив дівчат-каторжанок (Марина Кукліна-Май, Ганна Донченко, Ірина Цілик, Вікторія Трофіменко, Оксана та Марина Артеменко, Ярослава Беззабава, Олена Тополь, Дарина Римарєва, Катерина Нєкрасова), «Моя бабуся Фані Каплан» (режисер Олена Дем’яненко)
Дар’я Полуніна, «Кров’янка» (режисер Аркадій Непиталюк)

Вручення премії відбудеться 20 квітня. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile