УКРАЇНА

Українська омбудсмен їде відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка

16 червня, 2018 16:28
УКРАЇНА/Українська омбудсмен їде відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини Людмила Денісова їде до російського міста Владимир, щоб відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова їде до російського міста Владимир, щоб відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка. 

Про це омбудсмен написала у Facebook.

«Зараз ми їдемо у місто Владимир, де тримається українець Микола Карпюк. Ми домовились ще в четвер про візит до Миколи Карпюка», — написала омбудсмен.

Водночас Денісова додала, що «наше посольство отримало лист, що, нібито, вони не встигають погодити процедури згідно з Консульською конвенції. Тому представники консульства не зможуть зустрітися з Миколою Карпюком». 

За словами омбудсмена, вона «подаватиме заяву згідно зі ст. 89 п. 4 Кримінально-виконавчого кодексу РФ (Побачення засуджених до позбавлення волі). На таких умовах російським законодавством передбачена можливість візиту до Миколи Карпюка». 

Раніше повідомлялось, що Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

Нагадаємо, український політв'язень Микола Карпюк у свій день народження закликав українців не їхати на Чемпіонаті світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Дивіться також останнє слово Карпюка та Клиха в російському суді у Чечні.

 

Пов`язані новини