Війна

Українська сторона СЦКК звинуватила бойовиків в обстрілах Горлівки

Війна/Українська сторона СЦКК звинуватила бойовиків в обстрілах Горлівки
Зберегти
Вигляд

Бойовики обстріляли окуповану Горлівку Донецької області напередодні чергової зустрічі робочих підгруп Тристоронньої контактної групи, яка відбудеться 13 липня в Мінську.

Про це заявила українська сторона Спільного центру по координації та контролю.

«В ніч з 9 на 10 липня, бойовики з використанням забороненого Мінську домовленостями озброєння обстріляли Микитівський район Горлівки. Упевнені у своїй безкарності, вони через проросійські ЗМІ в черговий раз звинуватили Збройні сили України», - йдеться в повідомленні прес-офіцера української сторони СЦКК підполковника Віталія Іванова, 11 липня у Fecbook прес-центру штабу АТО.

Іванов зазначив, що в результаті провокації ВСУ звинувачуються в пошкодженнях будівель і загальноосвітньої школи №7.

Крім цього, повідомив прес-офіцер української сторони СЦКК, невідомі особи заблокували рух патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який повинен був зафіксувати наслідки нічного обстрілу, і змусили їх покинути район.

«Українська сторона СЦКК глибоко стурбована цим фактом, адже такий стан справ вказує на ймовірність фальсифікації і, як наслідок, безпідставні звинувачення на адресу Збройних сил України», — зазначив Іванов.

З огляду на вищевказані обставини, говориться в повідомленні, з метою встановлення об'єктивної картини того, що сталося, українська сторона СЦКК звернулася за допомогою до небайдужих місцевих жителям.

«При їх активній підтримці вдалося з'ясувати, що серед інших будівель під обстріл потрапила загальноосвітня школа №84. Провівши аналіз доступної інформації, СЦКК встановив: провокаційний обстріл здійснений бойовиками з використанням мінометів, встановлених на транспортних засобах, стрілянина велася з позицій, які перебували на окупованих територіях», —наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, в зоні бойових дій на Донбасі загинув один український військовослужбовець, ще 13 дістали поранень протягом 10 липня.

Пов`язані новини