Війна

Українська та російська сторона почали діалог з приводу водовідведення на Донбасі — Тука

2 березня, 2018 22:14
Війна/Українська та російська сторона почали діалог з приводу водовідведення на Донбасі — Тука
Зберегти
Вигляд
У зв'язку із загрозою підтоплення території Донбасу українська та російська сторони почали завдяки посередникам вести діалог щодо організації водовідведення.

У зв'язку із загрозою підтоплення території Донбасу українська та російська сторони почали завдяки посередникам вести діалог щодо організації водовідведення.

Про це в ефірі Громадського повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

За його словами, російські чиновники занепокоїлись через ймовірну проблему підтоплення території на Донбасі після того, як російські екологи проаналізували проблему.

«Про цю проблему дізнались «друзі-москалі» і спочатку «потирали в долоні». А приблизно через 4 місяці міжнародникам вдалось поспілкуватись з російськими екологами. Вони донесли своїм чиновникам, що (підтоплення, — ред.) може перейти в Ростовську область, на Кубань… Зараз, я не можу сказати, що інтенсивно, але починається якийсь діалог, з посередництвом», — сказав Тука.

При цьому він висловив сумнів щодо ефективності такого діалогу.

«Але чесно скажу, у якийсь успіх я не вірю. По-перше, це дуже дороге задоволення. Не думаю, що Кремль погодиться виділяти великі кошти на окуповану територію Донбасу, що організовувати цей процес», — зазначив Тука.

1 березня Громадське показало вийде новий документальний фільм «Зона відчуження Донбас».

У фільмі йдеться про те, що понад 2,5 млн людей можуть стати екологічними біженцями на Донбасі — через неконтрольоване підтоплення шахт регіон може перетворитися на нову зону відчуження.

Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок, зараженням води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років.

Пов`язані новини