У процесі візової лібералізації між Україною та ЄС група людей в українській владі своїми діями «взяла у заручники» громадян країни.

Про це на зустрічі із журналістами сказав голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

«Стільки часу було на створення Агенції по боротьбі з корупцією (НАЗК – ред.)  – затрималися на 8 місяців. Чому? Ніхто нині не знає. Були старі практики про те «хто контролює що» замість «хто що робить». Це ментальні зміни мають бути. Друге – електронні декларації. Це робиться на 5 місяців пізніше, аніж планувалося. Президент говорив – кінець першого семестру 2016. Єврокомісія зі свого боку, все що мала – пропозицію членам ЄС з питанням, це рішення в Європарлементі, на початку вересня має бути звіт про прогрес від України. І питання щодо електронного декларування буде відображене. В жовтні пленарна сесія (Європарламенту) обговорить. Бачу усі елементи є, окрім системи електронного декларування. Не буду спекулювати, але нині від влади залежить. Мені сумно від цього, бо якщо дивитися на процес візової лібералізації, то видається, що невелика кількість людей «взяла в заручники» українських громадян. Лише невелика група людей мала б стати «прозорою», тоді як потерпають 2 мільйони власників біометричних паспортів», – сказав Томбінський.

Він не взявся прогнозувати строки надання Україні безвізового режиму.

«Я вже помилився кілкьа разів, коли називав строки безвізового режиму. Мені дуже сумно, що це не сталося, поки я не поїхав. Але це ще один урок: робіть речі тоді, коли цьому час. Не гайте час, не імітуйте процеси», – сказав голова представництва ЄС в Україні.

«Скажу щось загальніше і це також дуже стосується візового процесу: Україна має інвестувати більше у отримання «довіри» у світі. Це те, що не порахуєш грішми, але це вкрай важливо. Краще вже не обіцяти, аніж обіцяти і не зробити. Втрата довіри впливає на всі інші аспекти політичного залучення», – додав він.

19 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що Європейський союз надасть Україні безвізовий режим упродовж найближчих тижнів.

Разом з тим, Україна та Грузія мають отримати безвізовий режим з ЄС 1 січня 2017, повідомили згодом у Європарламенті.

Поділитись: