Бізнес-агенція Bloomberg публікує матеріал про чорний ринок валюти в Україні та бабусь, які продають долари з-під поли. Автори зазначають, що офіційний курс Нацбанку становить 12,95 грн за долар, однак придбати валюту в банку практично неможливо, та ще і в одні руки не продають більше 200 доларів на день. Уряд намагається боротися з чорним ринком, але поки не дуже успішно. 
Одна з жінок каже журналістам, що купує долари по 14 гривень, а продає по 14,20 - таким чином заробляє двадцять копійок на кожному доларі. Прибуток невеликий, але для жінки, син якої - інвалід, це хоч якийсь додаток до пенсії. 
Дефіцит валюти вигідний тим, хто отримує зарплатню в доларах. Так, Олександр Ярошевський продає валюту своїм колегам, друзям та родичам, які не можуть придбати її на офіційному ринку. "Ще кілька місяців тому їм це було нецікаво, але зараз я дуже популярний. Це добре і для них, і для мене", цитує чоловіка видання.

Австралійське видання Сanberra Times пише про зустріч прем'єр-міністра Тоні Еббота з Володимиром Путіним на саміті "Великої двадцятки" у Брісбені у листопаді. Еббот вчора пригрозив атакувати Путіна питаннями про те, чи причетна Росія до катастрофи малайзійського "Боїнга", і вжив термін з австралійського футболу - "shirtfront". "Canberra Times" публікує карикатуру - як може виглядати сутичка лідерів. Газета зазначає, що представник російського посольства в Австралії відповів на заяву Еббота - мовляв, велосипедист Еббот має не забувати, що Путін є добрим дзюдоїстом.

З Путіним не хочуть зустрічатися світові лідери - про це пише російська газета Ведомости. Автор матеріалу нагадує про низку "зовнішньополітичних збоїв" Росії цього
року: "Велика сімка" не приїхала на саміт у Сочі, Австралія намагалася заблокувати участь Росії у саміті "Великої двадцятки", відклали запланований візит Путіна до Японії, на саміті СНД президент Молдови Ніколає Тімофті посмів відкрито заперечувати російському лідерові, а Ангела Меркель відмовилася брати участь у форумі "Петербурзький діалог". 
Обидві сторони не довіряють одна одній: Путін вважає, що Захід ошукав його в Україні, а, на думку іноземних лідерів, той перейшов межу дозволеного в Україні, порушивши правила гри. "До 2014 року Росія була хоч і складним, але партнером, з яким можна було домовлятися, - пише газета. - Тепер Росії не вірять, її вважають непередбачуваною і стримують. Дивитися Путінові в очі не має сенсу".

Що таке "русскій мір"? Про це пише автор статті у New York Times, історик з університету Чикаго Майкл Ходарковський. Заява голови Конституційного суду Росії Зорькіна про те, що кріпацтво було об'єднавчим фактором народу в Російській імперії, могла би здатися дивною, але він далеко не єдиний, хто озвучує такі думки. Так, президент Росії Путін ще у квітні говорив про "особливий генетичний код" росіян, які готові терпіти негаразди значно більше за мешканців країн Заходу. Віце-прем'єр Дмитро Рогозін постійно погрожує Заходу та Україні ядерною зброєю, а головний пропагандист Росії Дмитро Кисельов запам'ятався заявою про те, що Росія - це єдина країна, здатна перетворити США на радіоактивний попіл. Про особливу цивілізацію "русского міра", який включає Україну, Білорусь та інші держави, де мешкають російськомовні, говорить і православний патріарх Кіріл. До цих ідей можна було би ставитися несерйозно, якби їх не озвучували люди, близькі до Кремля, вважає автор статті: "У відчайдушній спробі втримати владу російське керівництво заварило ідеологічну суміш із репресивних та ретроградних ідей слов'янського націоналізму, ізоляціонізму та анти-Західних настроїв".

Financial Times публікує коментар російського посла у Великій Британії Олександра Яковенка - напередодні російська дипустанова звинувачувала редакцію, що та не наважується надрукувати цього листа. Яковенко пише, що українська криза мала "далекосяжні наслідки" для всієї європейської політики та вплинула на взаємини між Москвою та Брюсселем. На його думку, Європа припустилася помилки, вирішивши, що "Україною можна керувати ззовні, без і проти Росії". На думку посла Росії, підходи ЄС до України були таємними і непрозорими - це призвело до негативних наслідків. Росіянин проводить паралель із Першою світовою війною, котра, як 
стверджує він, "почалася, з-поміж іншого, через відданість європейських еліт таємній дипломатії".

Поділитись: