Українські ІТ-стартапи виходять на світовий рівень без підтримки з боку держави

Про це в ефірі Громадського розказав керуючий партнер проекту «Креативний квартал» Ілля Кенігштейн.

На сьогоднішній день в Україні існує багато стартапів в ІТ-сфері, які можуть конкурувати на світових ринках, але підтримка таких проектів з боку держави досі залишається на низькому рівні.

Про це в ефірі Громадського розказав керуючий партнер проекту «Креативний квартал» Ілля Кенігштейн.

«Зараз я не бачу якихось відмінностей у рівні зрілості таких підприємців з України і тих підприємців, які існують у світі, зокрема, в Ізраїлі, в Європі або США. І українці пробиваються на світовий рівень, при цьому їм вдвічі чи втричі складніше за своїх американських колег. Але таких стартапів могло бути більше як для 45-мільйонної країни. І це говорить про відсутність підтримки на найпершому рівні», – сказав він.

За його словами, така державна підтримка на такому рівні навіть не повинна передбачати виділення коштів.

«Це більше – консалтинг, підтримка у якомусь певному напрямку, допомога у вирішенні юридичних питань тощо. І таку роль у багатьох країнах бере на себе держава», – додав Кенігштейн.

Дивиться також повну версію студії з Іллєю Кенігштейном, де йшлось про приклади успішних українських стартапів, піднімалось питання роботи на аутсорс для західних компаній, наводились приклади державної підтримки в інших країнах, обговорювались перспективи розвитку такого бізнесу в Україні та багато іншого.