ENRU

Українські консули зустрілися з екс-охоронцем Яроша у СІЗО Росії

Українські консули зустрілися у російському СІЗО і місті Брянськ із колишнім охоронцем депутата Дмитра Яроша — Олександром Шумковим.

Про це повідомив глава департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, передає «Українська правда».

«Під час зустрічі затриманий повідомив, що у нього немає скарг щодо умов його утримання чи на стан здоров'я. І зазначив, що заходи тиску у слідчому ізоляторі до нього не застосовувалися», — сказав Погорельцев.

Шумков також повідомив консулу, що слідством йому призначений російський адвокат. Родичі затриманого у Росії проти розголошення інформації про те, як саме він потрапив до Росії.

«У МЗС є певна інформація щодо того, як Шумков потрапив на територію РФ. Але, як мені відомо, його родичі проти витоку даної інформації у ЗМІ і самі її не розголошують», — додав глава консульської служби.

Він підтвердив, що Шумков сам перетнув українсько-російський кордон. Проте, добровільно він це зробив чи ні — не уточнив.

За словами Погорельцева, екс-охоронець був затриманий на 15 діб ще 24 серпня за відмову надати доступ до особистих речей для огляду представнику правоохоронних органів. Пізніше його арештували за іншим звинуваченням.

Раніше мати Шумкова повідомила, що її син зник іще в серпні і тепер перебуває у СІЗО РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram