УКРАЇНА

Українські моряки у Греції можуть розраховувати на пом'якшення вироків — МЗС

15 березня, 2018 14:38
УКРАЇНА/Українські моряки у Греції можуть розраховувати на пом'якшення вироків — МЗС
Зберегти
Вигляд
Українські моряки можуть розраховувати на пом'якшення вироків за незаконне перевезення біженців до Греції.

Понад 40 українських моряків у Греції чекають на рішення судів у справах про незаконне перевезення мігрантів до країни.

Про це у четвер повідомив журналістам начальник управління консульського забезпечення департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

За його словами ще понад 100 моряків вже засуджені за подібні злочини до різних термінів ув'язнення, максимально до 25 років.

«Нажаль в Греції величезні проблеми з нелегальною міграцію, тому по тяжкості такі злочини прирівнюються до вбивства», — зазначив дипломат.

12 березня в Афінах до 180 років ув'язнення за незаконне перевезення біженців засудили 40-річного Дениса Бровченка.

Коментуючи це рішення суду Василь Кирилич зазначив, що подібні вироки носять суто декларативний характер.

«Судді беруть до уваги технічний стан суду, ризик для життя та здоров'я пасажирів, їх кількість. сумують та отримають такі цифри. Однак за кримінальним кодексом максимальне покарарння все одно 25 років тюрми», — зазначив він.

Водночас за словами Кирилича, в засуджених моряків є реальна можливість дострокового звільнення в разі задовільної поведінки і залученні до робіт під час відбування терміну.

«Є кілька випадків, коли моряки виходили, відсидівши третину чи навіть п'яту частину терміну — біля двох років. Ми сподіваємось, таких випадків буде більше», — повідомив Василь Кирилич.

Як повідомлялося, у Греції затримали 148 громадян України, 132 з яких — за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. За даними МЗС, 105 з них вже отримали вироки.

Раніше у МЗС заявили, що у Греції затримали 120 українців за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів.

Раніше повідомлялось, що близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

Більше про:
# моряки
# Греція
Пов`язані новини