Українські олігархи та міжнародні терористи проти санкцій Євросоюзу (огляд преси)

default/Українські олігархи та міжнародні терористи проти санкцій Євросоюзу (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Головний інструмент Євросоюзу у покаранні проросійських олігархів з України став об’єктом атаки з боку групи бізнесменів, які подали нові судові позови на те, що їх занесли у «чорний список», заморозивши їхні рахунки та вдаривши по інтересам у Європі. Численні судові апеляції доводять, що лідери ЄС запровадили санкції на основі списку, отриманого поштою від нового уряду з Києва, який порушив права людини та судові процедури. Позивачі, яких пов’язують із колишнім проросійським президентом України Віктором Януковичем, потрапили у санкційний список у 2014-му після захоплення Криму та сходу України. На початку року список було оновлено і рахунки більшості українців, які до нього потрапили, були заморожені до березня 2016-го. Серед цих осіб: 29-и річний газовий мільярдер Сергій Курченко, колишній керівник податкової служби України Олександр Клименко та Андрій Клюєв, наближений до Януковича бізнесмен», - Politico пише про те, що оточення Януковича може успішно оскаржити санкційний список, як це раніше зробили терористичні угруповання Хамас та Тамільські тигри.

«У середу на лідера російських сепаратистів на сході України Ігора Гіркіна подано позов із обвинуваченням у організації збиття лайнера Малазійських авіаліній, рейсу MH17, у липні минулого року. Повістку в суд виписано у Чикаго і Гіркіна також обвинувачують у тому, що він діяв із благословення Кремля у час, коли його війська стріляли по Боїнгу 777, який летів з Амстердаму до Куала Лумпур. Позов подано від імені родин 18 пасажирів, шість з яких є британцями. Вони вимагають 900 мільйонів доларів США», - пише The Daily Telegraph. «Юрист, який розпочав справу Флойд Віснер, скористався американським Законом про захист жертв тортур. Цей акт можна застосовувати проти іноземних громадян, щоб порушити справу проти Гіркіна у американському суді. «Це питання не грошей, а спроба отримати відповіді від Гіркіна та натиснути на Росію, щоб вона співпрацювала із міжнародним трибуналом», - сказав Віснер».

«У четвер Україна та її кредитори повідомили про прогрес на переговорах із реструктуризації державного боргу, не розкриваючи деталей. Заява з’явилась у час, коли над Києвом все більше нависає загроза дефолту, наступного тижня закінчується термін виплати. У спільній заяві Україна та комітет із чотирьох кредиторів, які володіють зобов’язаннями на 9 мільярдів доларів державного боргу, не розкривають, якого саме прогресу вдалось досягти. Вони повідомили, що сторони погодились на проведення додаткових переговорів наступного тижня. Після місяців запеклих перемовин така оптимістична заява може знизити вірогідність того, що Україна проголосить мораторій на виплати по своєму боргу. Наступного тижня закінчується термін купонної виплати на суму 120 мільйонів доларів», - повідомляє The Wall Street Journal.

The New York Times пояснює, чому Путін не зірвав підписання угоди з Іраном. Газета цитує експертів, які вважають, що «за цим самообмеженням стоїть вплив Китаю, який хотів, щоб угоду було укладено. І саме він переконав Росію у небажаності будь-якого саботажу». «Якщо Путін дійсно діяв у відповідності з китайськими побажаннями, тоді це тільки підкреслює його кут розвороту на Азію після розриву взаємин із Заходом через Україну. До певної міри розрахунок Путіна може бути у тому, що користь від економічних зв’язків із Китаєм, у тому числі нарощування експорту нафти та газу, є набагато більшою, ніж шкода від повернення Ірану на енергетичний ринок».