Українські школярі вчаться за підручниками, які вихваляють Росію та її державні символи. Це стосується, зокрема, підручників із російської мови для третіх класів.

Цей факт виявила волонтерка із Маріуполя Галина Однорог. Вона стверджує, що це не поодинокий випадок, а практика по всій країні, пише Радіо Свобода.

Більше того – навчальні матеріали були схвалені Міносвіти у липні 2014 року.

Однак, посібник з російської мови для учнів 3-х класів – не єдина проблема. Є й інші підручники, які вчать українських дітей любити державу-агресора.

Однорог отримала повідомлення, в якому знайшла фото завдання з російської мови для третьокласників маріупольської школи. Текст вправи прославляв і звеличував Росію та її державні символи.

Посібник «Русский язык». 3 клас. Фото із соціальних мереж.

Маріупольська гімназія №27 завжди вирізнялась серед інших активною підтримкою патріотичних заходів, збором допомоги для військових та поранених, зазначає волонтер, тож вона вирішила перевірити на власні очі.

Як виявилось, вправи були взяті не з підручника, а з додаткового посібника, на якому зазначено, що він схвалений Міністерством освіти України.

«Я проглянула весь той посібник, і далі там все нормально, лише одна ця тема – можна було б цю тему прибрати, і жодного скандалу б не було. І далі мені почали дзвонити, що це не в одній школі, а в багатьох школах за цим посібником вчать наших дітей у Маріуполі», – розповідає волонтерка.

Керівництво школи не скидає із себе відповідальності, але зазначає, що у вчителів не було сумнівів щодо посібника, адже є рекомендація міністерства.

«Згідно з наказом по нашому закладу, проводиться службове розслідування. Вчитель повинен ретельно ставитися до відбору матеріалів для відпрацювання на уроках, навіть там, де треба тільки вставити букви. З іншого боку – перший вірш про герб Росії, то звичайно, що це двоголовий орел, нічого кримінального я тут не бачу, кожна держава має свій герб», – зауважує директорка школи.

Нагадаємо, ЮНЕСКО заявляє, що в шкільних підручниках країн, що розвиваються, поширений сексизм.

Раніше повідомлялося, що Міносвіти вилучило з програми підручник, згідно з яким «у Донецьку і Криму не було Майдану».

Підручник «Історія. Довідник. Тестові завдання» у якому написано, що в Донецьку і Криму не було Євромайдану, рецензувався менш прискіпливо, оскільки не був надрукований за державні кошти.

Поділитись: