УКРАЇНА

Українські прикордонники виявили 17 викрадених з музею Верони картин

УКРАЇНА/Українські прикордонники виявили 17 викрадених з музею Верони картин
Зберегти
Вигляд
lead
Це полотна авторства художників Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї

В Одеській області, 6 травня, при підготовці до переправи на територію Молдови було затримано 17 цінних картин, викрадених 11 листопада 2015 року з Міського музею італіанського міста Верона.

Про це доповів голова Державної прикордонної служби України, генерал-полковник Віктор Назаренко президенту України Петру Порошенку.

7 травня була проведена художня експертиза полотен авторства художників Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, і встановлено, що ці картини є оригіналами.

Операція, яку проводили правоохоронці Італії, мала назву «близнюки», оскільки в крадіжці цих творів були задіяні брати, один з яких був охоронцем в музеї.

Злочинці зімітували напад на охорону і здійснили крадіжку. Вони виконували замовлення, отримане з одного з регіонів РФ, ймовірно, від одного з приватних колекціонерів з Чечні.

Порошенко зазначив, що сукупна вартість колекції за документами, наданими Держприкордонслужбою та військовою прокуратурою, перевищує 16 млн. євро.

«Ці картини — зірки колекції музею Верони. Такими ефективними діями ми не тільки зберегли світову цінність цих полотен, а й підтвердили на належному рівні престиж України», — зазначив він.

Як повідомлялося, в середині березня поточного року італійська поліція затримала десять громадян Молдови за підозрою в причетності до крадіжки в музеї в Вероні 17 картин.

Про пограбування музею в Вероні правоохоронним органам стало відомо 19 листопада 2015 року.

Зловмисники зв'язали єдиного охоронця і касира і викрали картини. Протягом 4 місяців вони були встановлені, а також знайдені докази їх провини.

Раніше, співробітники Служби безпеки України спільно з правоохоронцями Нідерландів виявили кілька картин, викрадених в Голландії в 2005 році.

Пов`язані новини