Українські сепаратисти переписують історію голоду 30-х років минулого сторіччя (огляд преси)
«Далеко від артилерійського вогню в Донецьку та Луганську, інша битва за майбутнє України розгортається в суді Відня та в юридичному департаменті Вашингтона. Його представники вже рік вимагають екстрадиції Дмитра Фірташа, одного з найбагатших та найвпливовіших українських бізнесменів, який певний час був спонсором скинутого президента Віктора Януковича», - повідомляє The New York Times. «У четвер австрійський суддя винесе вирішальний вердикт на слуханнях по екстрадиції. На них адвокати Фірташа будуть доводити, що його арешт був спробою Сполучених Штатів усунути його від публічної діяльності в Україні, де він має значні бізнес інтереси та вже ще зберігає великий вплив». Фірташа арештували за обвинуваченнями у підкупі індійських урядовців з метою укладання угоди по розробці титанових родовищ, яку так і не було реалізовано.
«Палата представників Конгресу США прийняла рішення виділити додаткові кошти на боротьбу з російською інформаційною війною», - повідомляє The Washington Times. «Згідно постанови Комітету з питань збройних сил 30 мільйонів доларів виділяється на фінансування спецоперацій проти російської дезінформації та Ісламської Держави, яка займається рекрутингом через соціальні медіа. Додаткові кошти з’явились після нещодавнього візиту до України голови Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Вільяма Торнберрі. Він стурбований, що американські військові недостатньо оснащені для протистояння новим формам інформаційної війни», - пише газета.
«Російська газова зброя - Газпром – швидко втрачає силу», - пише Quartz. «Держкомпанія продемонструвала слабкі результати доходності, що, напевно, викликало криву усмішку серед керівників у західних столицях. У відповідь на дії Росії по дестабілізації України США та ЄС запровадили санкції проти цієї компанії, обмеживши список обладнання, яке вона може купувати, а також її доступ до зовнішнього фінансування». Видання повідомляє, що минулого року прибуток компанії знизився майже на 90% до суми еквівалентної 3-м мільярдам доларів.
«Українські сепаратисти переписують історію голоду 30-х років минулого сторіччя». Кореспондент The New York Times Ендрю Крамер пише, що «традиційно українські історики називають голод геноцидом - прямим результатом сталінської примусової колективізації та реквізицій зерна радянським урядом з метою експорту. Зерна залишилось в Україні мало, а кордони республіки було закрито. Таку версію викладають в українських школах з часів незалежності. Але в цьому році школярі на південному сході України вчаться не так. За наказом нових сепаратистських урядів вони отримують вичищену російську версію. Згідно неї – голод був незворотною трагедією, яка охопила весь СРСР».
- Поділитися: