Співробітники СБУ, які 12 вересня затримали росіянку Аміну Бабаєву в приміщенні міграційної служби Харкова, коли вона подавала заяву з проханням надати статус біженця, вивезли її на територію Росії і передали представникам російських силових відомств.

Про це Громадському повідомила подруга Бабаєвої Юлія Воронцова, що підтримує з нею контакт.

«Спочатку її відвезли в Гоптівку (прикордонний пункт пропуску в Дергачівському районі Харківської області — ред.), там сфотографували її з паспортом в руках, чим викликали інтерес російських прикордонників, — сказала Воронцова. — Потім вона потрапила в Білгород і звідти до Воронежа. Не знаю, на якому конкретно етапі СБУ з нею розлучилися, але вони її вивезли за кордон України», — повідомила вона.

Зараз, за ​​словами Воронцової, Аміна Бабаєва знаходиться в Дагестані, куди її доставили представники російської влади. З нею провели кілька бесід співробітники спецслужб, в тому числі перевіряли її свідчення на поліграфі.  

Спікер СБУ у Харківський області відмовився коментувати Громадському ситуацію довкола Бабаєвої. Раніше на запит Громадського у відомстві повідомили, що після анексії Криму, українські силовики не співпрацюють з Росією.

Нагадаємо, Аміна Бабаєва прилетіла рейсом Стамбул-Харків 9 вересня після того, як турецька влада заарештували її за підозрою в зв'язках з терористичною організацією «Ісламська держава» і запропонували вибрати країну для депортації.

Бабаєва вибрала Україну, оскільки, за словами Воронцової, тут у неї друзі.

Однак співробітники харківської Прикордонної служби затримали її в аеропорту і сказали, що вона нiбито не має права перебувати в Україні, і забороняли адвокату побачитися з Бабаєвої.

Росіянку утримували співробітники СБУ і Прикордонної служби протягом двох днів і відпустили лише після візиту представника уповноваженого із захисту прав людини в Харківській області.

12 вересня Бабаєва прийшла в міграційну службу Харкова, щоб просити надати статус біженця, але їй відразу відмовили, а незабаром кілька людей, серед яких вона впiзнала співробітників СБУ, якi допитували її в аеропорту, зайшли в приміщення міграційної служби, силою посадили її в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку.  

13 вересня в СБУ повідомили, що відправили до Росії втікачку з Росії через «причетність до ІДІЛ». Не назвавши ім'я затриманої, у службі повідомили, що вона добровільно виїхала в напрямку Росії. 

Цього ж дня вересня Бабаєва вийшла на зв'язок з адвокатом і повідомила, що знаходиться на території Росії.

Поділитись: