Життя

Українські спортсмени використовували мельдоній до його заборони – лікар ФФУ

Життя/Українські спортсмени використовували мельдоній до його заборони – лікар ФФУ
Зберегти
Вигляд

В українському спорті активно використовувався препарат мельдоній, який з 1 січня 2016 року перебуває в списку заборонених у спорті речовин Всесвітнього антидопінгового агентства.

Про це заявив лікар національної збірної України, заступник голови Спортивно-медичного комітету ФФУ Сергій Дереповський, передає «Футбол 24».

«Спортсмени його їли, у всіх видах спорту, абсолютно спокійно вживали. Але коли його заборонили, природно, всі від нього відмовились», - пояснив Дереповський.

Водночас, більшість гравців збірної України з футболу не застосовували мельдоній, зазначає координатор допінг-контролю чемпіонату України, член Спортивно-медичного комітету ФФУ Максим Бецко.

«У наших збірних - від першої збірної України до юнацьких - він не застосовувався. Принаймні, широко. Можливо, в деяких випадках, якщо справді йшлось про проблеми зі здоров'ям у футболістів», - зазначив Бецко.

Як відомо, мельдоній - це метаболічний засіб, що нормалізує енергетичний метаболізм клітин, які зазнали гіпоксії або ішемії. Підтримує енергетичний метаболізм серця та інших органів.

З 2012 року цей препарат було включено до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів. Однак з 1 січня 2016 року його помістили в список заборонених у спорті речовин Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

На даний момент відомо, що позитивний результат на мельдоній дали проби двох українських біатлоністів - Ольги Абрамової та Артема Тищенка.

Нагадаємо, Nike призупинила контракт з російською тенісисткою Шараповою через допінг. Загалом мельдоній виявили у допінг-пробах 60 спортсменів міжнародного класу.

/фото НОК

Пов`язані новини