Життя

Українські військові залишили будівлі аеропорту Донецька

Життя/Українські військові залишили будівлі аеропорту Донецька
Зберегти
Вигляд

Новий і старий термінал аеропорту Донецька, вежа управління, все, що могло послугувати як опорний пункт оборони, цілком знищено. Сьогодні з руїн нового терміналу пішли останні українські бійці. Про це повідомив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

«Для України оборона аеропорту має таке ж значення, яке для Франції мала битва при Вальми в 1792-му. Різні країни, різні ситуації, різні революції. Але значення одне – це доказ обороноздатності і життєстійкості нової вільної нації», - зазначив Бутусов.

Перехід руїн летовища під контроль формувань «ДНР» також підтвердили у прес-службі полку «Азов».

«Як стало відомо, українські воїни, що захищали ДАП, змушені були здати те, що ще рік тому було прекрасним, сучасним летовищем. Епопея героїчної оборони тривала 242 дні», - йдеться в офіційній заяві.

«Частині хлопців вдалося покинути аеропорт, частина потрапила в полон. Є надія, що під завалами ще є живі бійці», - написав у FB Георгій Тука (George Tuka).

Джерела Громадського в районі аеропорту повідомили, що вчора вдалося вивести з аеропорту лише найтяжчих поранених, легші - залишилися в терміналі.

«Дозволили вивезти найтяжчих, легких, принаймні двох – харківських і луцьких, взяли в полон», - розповіло джерело.

За його словами, українські бійці не змогли вийти з аеропорту через погану видимість, вони пройшли близько 500 метрів і під обстрілом були змушені повернутися.

Вчора ввечері в прес-центрі АТО повідомляли, що в районі аеропорту не припинялися бої. Також, бойовики продовжували обстріли позицій українських військ у прилеглих населених пунктах – в районі Тоненького, Пісків, Авдіївки.

/зображення з 3D-мапи

Пов`язані новини