УКРАЇНА

Українські журналістки найчастіше стикаються з погрозами та інтернет-тролінгом — ІМІ

7 березня, 2018 18:14
УКРАЇНА/Українські журналістки найчастіше стикаються з погрозами та інтернет-тролінгом — ІМІ
Зберегти
Вигляд
lead
Основними загрозами у роботі журналісток в Україні є погрози та інтернет-тролінг.

Основними загрозами у роботі журналісток в Україні є погрози та інтернет-тролінг.

Про це повідомляє Інститут масової інформації за результатами анонімного анкетування журналісток в усіх регіонах України.

Так, 60% українських журналісток стикалися з погрозами, нападами, чи іншим фізичним насиллям у зв'язку зі своєю професійною діяльністю. З них, тільки 29% журналісток зверталися за захистом до правоохоронців.

46% опитаних найчастіше стикалися із погрозами, ніж із нападами, допитами та іншими видами фізичного насильства.

Згідно з опитуваням, тролінгу в інтернеті та атаки ботів зазнавали 34% опитаних. Ще 12% журналісток заявили про злам акаунтів, 9,4% — отримували листи з погрозами, на 4,3% журналісток здійснювали фішингові атаки.

Українські журналістки заявили, що найчастіше стикалися із погрозами при висвітленні конфліктних тем (41%) та на акціях протесту (28%). Утисків зазнавали 6,4% при інтерв’ю з людьми, який працюють у владних структурах.

Крім того анкетування показало, що кожна 5 журналістка з опитаних стикалася із різного роду сексуальними домаганнями під час виконання професійних журналістських обов'язків.

Також опитані журналістки вказали, що потребують додаткових тренінгів з безпеки саме для жінок (43%), навчань з оцінки і планування ризиків (36%), а також покращення охорони офісів редакцій (10%).

Раніше Національна спілка журналістів заявила, що у лютому в Україні зафіксували 8 випадків застосування сили проти журналістів. 

Пов`язані новини