Посла України в Угорщині Любов Непоп викликали в угорське МЗС у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді.

Посла України в Угорщині Любов Непоп викликали в угорське МЗС у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді.

Про це повідомляється на сайті угорського уряду.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто повідомив, що обговорив інцидент із одним із лідерів угорців Закарпаття Ласло Брензовичем.

Він також викликав на розмову в МЗС українського посла в Будапешті Любов Непоп.

За словами Сійярто, в Україні відбувається процес «зростання екстремістських ідей».

«Це видно з законів, ухвалених Верховною Радою України, які серйозно обмежують права меншин. Видається, вони залякують членів угорської національної меншини Закарпаття», — сказав Сійярто.

Він також наголосив, якщо Україна серйозно ставиться до своїх намірів приєднатися до ЄС та НАТО, вона «повинна вміти контролювати екстремістів».

Угорський міністр також повідомив, що у вівторок зустрічається із верховним комісаром ОБСЄ з прав людини. Сійярто вкотре заявив, що спостережній місії ОБСЄ слід працювати не тільки на Сході України, але й на Закарпатті.

В Ужгороді в ніч проти вівторка сталася пожежа у будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців КМКС.

Вигоріло близько 25 кв. м. приміщення, а пожежі передував вибух біля будівлі КМКС. Ймовірно, це знову був «коктейль Молотова», який жбурнули у вікно. Ніхто не постраждав.

Нагадаємо, це вже друга спроба підпалу офісу КМКС в Ужгороді.

4 лютого зловмисники кинули пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що за підпалом офісу Товариства угорської культури стоять російські спецслужби.

«ФСБ неодноразово влаштовувало на Закарпатті провокації. Це й «епічний» план «Шатун», і вказівники з провокативними надписами угорською мовою, і спроба підриву пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі, і, нарешті, підпал офісу ТУКЗ в ніч на 4 лютого, який здійснили громадяни Польщі, члени радикальної проросійської організації «Фаланга», — повідомив він на своєму офіційному сайті.

«Усі ці спецоперації, які мають на меті розхитати ситуацію на міжетнічному ґрунті й спровокувати на Закарпатті «донбаський» сценарій, були інспіровані безпосередньо ФСБ», — додав він.

Москаль заявив, що в понеділок попередив керівництво силовиків про можливі провокації і доручив Нацполіції взяти під посилену охорону ряд об’єктів. Серед них і офіс Товариства угорської культури. Втім будівлю все одно підпалили, а зловмисники втекли з місця інциденту.

Поділитись: