Життя

Українського журналіста, який працює у Росії, звинувачують у державній зраді

Життя/Українського журналіста, який працює у Росії, звинувачують у державній зраді
Зберегти
Вигляд

Районний суд Миколаєва ухвалив взяти під варту до 11 квітня журналіста російського видання «Невські новини» Андрія Захарчука, який є громадянином України.

Як повідомляє видання «Преступности.НЕТ», СБУ звинувачує його у державній зраді.

За даними слідства, журналіста затримали, коли він знімав Інгульский та пішоходний мости, Суднобудівний завод імені 61 комунара і ДП «Миколаївський бронетанковий завод». Останні є є стратегічними об'єктами і підприємствами, що входять в Державний концерн «Укробронпром».

«Прокурор зазначив, що згідно з Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року Російська Федерація визнана державою-агресором. Таким чином, слідство інкримінує журналісту роботу на агресора, а оскільки він є громадянином України, то, на думку правоохоронних органів, він діяв в порушення статті 65 Конституції України, згідно з якою захист Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України», – повідомляє видання.

Окрім того слідчі стверджують, що видання, на яке працює журналіст, є пропагандистським та перекручує факти про Україну.

«В техніці журналіста була виявлена переписка, яка підтверджує його приналежність до російського інформаційного агентства», – зазначив прокурор.

Відповідаючи на запитання судді про мету зйомки бронетанкового заводу, журналіст відповів, що це не було завданням редакції і знімати він пішов після того, як місцевий мешканець розповів йому які підприємства сьогодні працюють у Миколаєві.

Пов`язані новини