Це перший візит українського консула до політв’язня за той час, коли Литвинов відбуває покарання саме під Магаданом.

Український консул в Новосибірську відвідав у колонії під Магаданом українського політв’язня Кремля Сергія Литвинова, якого засудили до 8,6 років колонії за нібито скоєння розбою відносно громадянина Росії Олександра Лисенка. Це перший візит українського консула до політв’язня за той час, коли Литвинов відбуває покарання саме під Магаданом.

Про це в коментарі Громадському повідомив обізнаний у справах українських політв’язнів Станіслав Огоровий, який з цього приводу спілкувався з українським консулом в Новосибірську Діаною Івановою.

«Вона була в Литвинова три дні тому. Наскільки мені відомо — це перший випадок, коли консул там під Магаданом його побачила. Його два роки ніхто не бачив, хоча консул неодноразово писала запити на його відвідування», — сказав Огоровий.

За його словами, Литвинов за час перебування в колонії суворого режиму схуд на 17 кілограмів через погане харчування та умови.

Огоровий додав, що українському політв’язню не видали новий літній комплект одягу, тому він вимушений носити звичайну футболку та штани чорного кольору. Водночас адміністрація колонії вважає це порушенням режиму та відправляє політв’язня до штрафного ізолятору.

«У нього немає ніякої підтримки з батьківщини, немає посилок. Я думаю, що він взагалі втратив зв’язок з родиною. Він хоче повернутися в Ростовську область, де він спочатку відбував покаранні, адже по закону — це те місце, де він був засуджений, і він має на це право», — сказав Огоровий.

Нагадаємо, Сергій Литвинов був затриманий у 2014 році і обвинувачений у вбивствах кількох десятків мирних жителів Луганської області, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону «Дніпро-1».

Однак коли захист довів, що «жертв» Литвинова ніколи не існувало, то слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у крадіжці та засудили до 8,6 років ув'язнення.

Адвокат Литвинова свого часу повідомляв, що Генпрокуратура Росії письмово вибачилася перед Литвиновим через заведені раніше проти нього справи за статтями «вбивство» і «застосування заборонених засобів і методів ведення війни».

У лютому 2017-го помер адвокат українського політв’язня Литвинова.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: